SMK SETAPAK INDAH
KUALA LUMPUR
RANCANGAN PELAJARAN TAHUNAN
2012
PENDIDIKAN JASMANI PENDIDIKAN KESIHATAN
PJPK
TINGKATAN 1
RANCANGAN TAHUNAN PANITIA PENDIDIKAN JASMANI PENDIDIKAN
KESIHATAN (PJPK)
TINGKATAN
SATU TAHUN 2012
MG
|
TARIKH
|
TUNJANG
|
TAJUK / KEMAHIRAN
|
HASIL PEMBELAJARAN
|
STRATEGI
|
CADANGAN AKTIVITI
|
||
|
30.12.2011
|
MAJLIS
PELANCARAN ORIENTASI TINGKATAN 1 TAHUN 2012
|
||||||
1
|
04.01.2012
|
PJ
KECERGASAN FIZIKAL
|
LATIHAN KECERGASAN
FIZIKAL
-
Prinsip Latihan
-
Daya tahan Kv
-
Daya tahan otot
-
Kekuatan otot
|
Murid dapat;
1.melakukan
sekurang-kurangnya satu aktiviti daya tahan kardiovaskular, daya tahan otot
dan kekuatan otot dengan cara dan teknik yang betul dan selamat.
2.memahami prinsip
latihan dan boleh menyatakan definisi kecergasan fizikal dengan tepat dan
berkesan.
|
NILAI
-KBKK
-Cuba jaya
-keselamatan
ABM
-tali skipping
-bangku step up
-tilam gim
|
1.MEMANASKAN BADAN
-aktiviti regangan dan kelonggaran
2. GERAK KERJA KELAS
-LATIHAN LITAR 4 stesen:
Tekan tubi, bangkit
tubi, hantaran bola, burpee
-aktiviti step up (3 minit)
3. Mengambil dan
mengira kadar nadi, perbincangan tentang kecergasan fizikal.
4. COOLING DOWN dan mencatat skor.
|
||
2
|
09.01.2012
|
PJ
KECERGASAN FIZIKAL
|
LATIHAN KECERGASAN FIZIKAL
-
Prinsip
Latihan
-
Kelenturan
-
Kuasa
-
Kelajuan
|
Murid akan dapat;
1. melakukan aktiviti
jangkauan melunjur dan 2 aktiviti meningkatkan kuasa dan kelajuan dengan
teknik yang betul dan selamat.
2. menyatakan otot
penggerak utama yang terlibat dalam aktiviti kelenturan dan kuasa.
|
NILAI
-KBKK
-Cuba jaya
-Keselamatan
-Kesihatan
ABM
-bola
-skittle
-floor mate
|
1.MEMANASKAN BADAN
-aktiviti regangan dan kelonggaran
2. GERAK KERJA KELAS.
- jangkauan melunjur
- kilas pinggang, bengkok sisi
- lompat jauh berdiri
- hop melepasi halangan
- lompat pelbagai aras
- lari ulang alik
3. GERAK KERJA
KUMPULAN
Ulangan 2set rehat 5
minit setiap set
4.perbincangan
tentang komponen kecergasan fizikal.
|
||
3
|
16.01.2012
|
PJ
KECERGASAN FIZIKAL
|
UJIAN SEGAK
|
Murid akan dapat;
1.mengetahui tahap kecergasan diri setelah
menjalani ujian SEGAK dengan betul dan berkesan
|
NILAI
-KBKK
-Cuba jaya
-Keselamatan
-Kesihatan
ABM
-bangku step up
-skittle
-floor mate
|
1.MEMANASKAN BADAN
-aktiviti regangan
dan kelonggaran
2.PENGIRAAN BMI
- ukur tinggi dan
timbang berat
3.UJIAN SEGAK
- step up ( 3 minit)
KNL 30s
- tekan tubi,
- bangkit tubi
- jangkauan melunjur
4. Mengira skor
|
||
4
|
25.01.2012
|
PJ
KECERGASAN FIZIKAL
|
UJIAN SEGAK
|
Murid akan dapat;
1.mengetahui tahap kecergasan diri setelah
menjalani ujian SEGAK dengan betul dan berkesan
|
NILAI
-KBKK
-Cuba jaya
-Keselamatan
-Kesihatan
ABM
-bangku step up
-skittle
-floor mate
|
1.MEMANASKAN BADAN
-aktiviti regangan
dan kelonggaran
2.PENGIRAAN BMI
- ukur tinggi dan
timbang berat
3.UJIAN SEGAK
- step up ( 3 minit)
KNL 30s
- tekan tubi
- bangkit tubi
- jangkauan melunjur
4.mengira skor dan COOLING DOWN
|
||
|
|
|||||||
5
|
30.01.2012
|
PJ
KEMAHIRAN SUKAN DAN REKREASI
|
PERMAINAN BOLA SEPAK
-
menendang
-
menyerkap
-
aspek
keselamatan
|
Murid akan dapat;
1. melakukan
kemahiran menendang dan menyerkap pada jarak 3 – 5m dengan teknik yang betul
dan tepat.
2. menyatakan otot
penggerak utama yang digunakan dalam kemahiran tersebut.
|
NILAI
-tolak ansur
-Kerjasama
-Tekun
ABM
Bola sepak
Bola jaring
Gelong
skittle
|
1. MEMANASKAN BADAN
- aktiviti regangan
dan kelonggaran
2. GERAK KERJA KELAS
- menendang dan
menyerkap
3. GERAK KERJA
KUMPULAN
- latih tubi
kemahiran dalam kumpulan
4. PERMAINAN KECIL
Bola sepak 5 sebelah
5. COOLING DOWN
|
||
PERMAINAN BOLA JARING
-
hantaran
dada
-
hantaran
bahu
-
menerima
bola
|
Murid akan dapat;
1. melakukan hantaran
dada, hantaran bahu dan menerima bola pada jarak 3m dengan teknik yang betul
dan tepat ke sasaran.
2. menyatakan otot
penggerak utama yang digunakan dalam kemahiran tersebut
|
1.MEMANASKAN BADAN
2.GERAK KERJA KELAS
-hantaran dada,
hantaran bahu
-menerima bola
3. GERAK KERJA
KUMPULAN
Latih tubi hantaran
statik dan bergerak.
4. PERMAINAN KECIL
Bola Kapten
5. COOLING DOWN
|
||||||
6
|
08.02.2012
|
PJ – KEMAHIRAN SUKAN DAN REKREASI
|
PERMAINAN BOLA SEPAK
-
mengelecek
-
aspek
keselamatan
|
Murid akan dapat;
1. melakukan
kemahiran mengelecek pada jarak 3 – 5m dengan teknik yang betul dan tepat.
2. menyatakan otot
penggerak utama yang digunakan dalam kemahiran tersebut
|
NILAI
-tolak ansur
-Kerjasama
-Tekun
ABM
Bola sepak
Bola jaring
Gelong
Skittle
NILAI
-tolak ansur
-Kerjasama
-Tekun
ABM
Bola sepak
Bola jaring
Gelong
skittle
|
1. MEMANASKAN BADAN
- aktiviti regangan
dan kelonggaran
2. GERAK KERJA KELAS
- mengelecek
3. GERAK KERJA
KUMPULAN
- latih tubi
kemahiran dalam kumpulan
4. PERMAINAN KECIL
Bola sepak 5 sebelah
5. COOLING DOWN
|
||
PERMAINAN BOLA JARING
-
hantaran
atas kepala
-
hantaran
lantun
-
menerima
bola
|
Murid akan dapat;
1. melakukan hantaran
atas kepala, hantaran lantun dan menerima bola pada jarak 3m-5m dengan teknik
yang betul dan tepat ke sasaran.
2. menyatakan otot
penggerak utama yang digunakan dalam kemahiran tersebut
|
1.MEMANASKAN BADAN
2.GERAK KERJA KELAS
-hantaran atas kepala
-hantaran lantun
-menerima bola
3. GERAK KERJA
KUMPULAN
Latih tubi hantaran
statik dan bergerak.
4. PERMAINAN KECIL
Bola
jaring bersyarat
5. COOLING DOWN dan folio
|
||||||
7
|
13.02.2012
|
PJ – KEMAHIRAN SUKAN DAN REKREASI
|
PERMAINAN BOLA SEPAK
-
hantaran
-
menanduk
-
aspek
keselamatan
|
Murid akan dapat;
1. melakukan
kemahiran hantaran dan menanduk pada jarak jauh dengan teknik yang betul dan
tepat.
2. menyatakan otot
penggerak utama yang digunakan dalam kemahiran tersebut
|
NILAI
-tolak ansur
-Kerjasama
-Tekun
ABM
Bola sepak
Bola jaring
Gelong
skittle
|
1. MEMANASKAN BADAN
2. GERAK KERJA KELAS
- hantaran dan
menanduk
3. GERAK KERJA
KUMPULAN
- latih tubi
kemahiran dalam kumpulan
4. PERMAINAN KECIL
Bola sepak 5 sebelah
5. COOLING DOWN
|
||
|
|
|
PERMAINAN BOLA JARING
-
mengacah
-
menghadang
-
aspek
keselamatan
|
Murid akan dapat;
1. melakukan
kemahiran mengacah dan menghadang dengan teknik yang betul untuk mendapatkan
bola dan melepasi lawan
2. menyatakan otot
penggerak utama yang digunakan dalam kemahiran tersebut.
|
1.MEMANASKAN BADAN
2.GERAK KERJA KELAS
-mengacah dan
menghadang
-menerima bola
3. GERAK KERJA
KUMPULAN
Latih tubi hantaran
statik dan bergerak.
4. PERMAINAN KECIL
- 3
ON 3 bersyarat
5. COOLING DOWN dan folio
|
|||
8
|
20.02.2012
|
PJ – KEMAHIRAN SUKAN DAN REKREASI
|
PERMAINAN BOLA SEPAK
-
hantaran
-
menanduk
-
aspek
keselamatan
|
Murid akan dapat;
1. melakukan
kemahiran hantaran dan menanduk pada jarak jauh dengan teknik yang betul dan
tepat.
2. menyatakan otot
penggerak utama yang digunakan dalam kemahiran tersebut
|
NILAI
-tolak ansur
-Kerjasama
-Tekun
ABM
Bola sepak
Bola jaring
Gelong
NILAI
-tolak ansur
-Kerjasama
-Tekun
ABM
Bola sepak
Bola jaring
Gelong
|
1. MEMANASKAN BADAN
2. GERAK KERJA KELAS
- hantaran dan
menanduk
3. GERAK KERJA
KUMPULAN
- latih tubi
kemahiran dalam kumpulan
4. PERMAINAN KECIL
Bola sepak 5 sebelah
5. COOLING DOWN
|
||
PERMAINAN BOLA JARING
-
menjaring
-
permainan
-
peraturan
dan undang-undang bola jaring
|
Murid akan dapat;
1. melakukan kemahiran
menjaring dengan teknik yang betul dan tepat ke sasaran sekurang-kurangnya
masuk 3 daripada 5 kali percubaan.
2. bermain bola
jaring dalam posisi yang betul dan mematuhi peraturan dan undang-undang
permainan dengan berkesan
|
1.MEMANASKAN BADAN
2.GERAK KERJA KELAS
-kemahiran menjaring
-menerima bola
3. GERAK KERJA
KUMPULAN
Latih tubi kemahiran
menjaring
4. PERMAINAN KECIL
-
permainan bola jaring
5. COOLING DOWN dan folio
|
||||||
9
|
27.02.2012
|
PJ
UJIAN KEMAHIRAN PERMAINAN
|
PERMAINAN
-
BOLA
SEPAK
-
BOLA
JARING
|
Murid akan dapat
mengetahui tahap pencapaian kemahiran dalam permainan ini.
|
NILAI
-yakin
-Kerjasama
-Tekun
ABM
Bola sepak
Bola jaring
Gelong
Skittle
Bib bjaring
|
1.MEMANASKAN BADAN
2.SESI UJIAN
KEMAHIRAN PERMAINAN BOLA SEPAK
- menendang dan
menyerkap
- menggelecek dan
menanduk
PERMAINAN BOLA JARING
- hantaran dada dan
bahu
- menerima bola,
menjaring
- hantaran atas dan
lantun
3.memberi gred dan
refleksi
|
||
10
|
05.03.2012
|
PENILAIAN KURIKULUM SATU
|
||||||
|
|
CUTI SEMESTER SATU 10.03.2012 HINGGA 18.03.2012
|
||||||
11
|
19.03.2012
|
PK
KESIHATAN DIRI DAN KELUARGA
|
KESIHATAN DIRI
Kesihatan diri yang baik berkait rapat dengan
pengambilan makanan yang seimbang dan mencukupi untuk keperluan tubuh badan.
|
Murid akan dapat;
1.mengenalpasti
maksud malnutrisi dan akibat kepada pengidapnya.
2.menyenaraikan tiga
faktor yang menyebabkan malnutrisi di sesebuah negara.
3.bermain badminton
sebagai aktiviti riadah.
|
NILAI
-KBKK
-menghargai Kesihatan
ABM
-carta
|
1.SET INDUKSI
Tunjuk beberapa gambar keluarga atau orang dan
minta pelajar beri pendapat tentang gambar itu.
2. Penerangan tentang kesihatan diri bermula
daripada apa yang dimakan
3. Penerangan tentang malnutrisi.
4. permainan badminton.
|
||
12
|
26.03.2012
|
PK
GAYA HIDUP SIHAT
|
PEMAKANAN
Merupakan jenis
makanan yang ditentukan untuk dimakan.
|
Murid akan dapat;
1.mengenalpasti
amalan pemakanan yang baik dan piramid
makanan yang betul.
|
NILAI
-menghargai kesihatan
- prihatin
|
1.SET INDUKSI
Tanya pelajar apa yang dimakan sebelum pergi ke
sekolah pagi tadi?
2.Perbincangan dan penerangan tentang
kepentingan makanan seimbang.
|
||
|
|
|
|
2.mengetahui
kepentingan pemakanan seimbang.
3.bermain badminton
sebagai aktiviti riadah.
|
ABM
-carta
-model
|
3.membuat model pyramid makanan daripada
hardboard dan membuat penilaian kendiri.
4.permainan badminton
|
||
13
|
02.04.2012
|
PK
KESIHATAN DIRI DAN KELUARGA
|
KEKELUARGAAN
Sebuah keluarga terbentuk hasil daripada
perkahwinan antara lelaki dan wanita.
|
Murid akan dapat;
1.menerangkan apakah
institusi kekeluargaan dan memahami isu-isu kekeluargaan.
2. menghormati warga
tua, warga istimewa dan mereka yang sakit.
3.bermain badminton
sebagai aktiviti riadah.
|
NILAI
-Hormat
-Tanggung-
Jawab
ABM
- keratan akhbar
-carta
|
1.SET INDUKSI
Tanya pelajar nama ayah dan ibu mereka. Tarikh
perkahwinan ayah dan ibu.
2.Penerangan tentang institusi kekeluargaan.
3.beri keratan akhbar tentang isu kekeluargaan
dan pelajar buat perbincangan kumpulan dan pembentangan.
4.permainan badminton
|
||
14
|
09.04.2012
|
PJ
KEMAHIRAN SUKAN DAN REKREASI
|
OLAHRAGA
-
LARI
PECUT
i.Fasa permulaan
ii.Fasa berlepas
iii.Fasa pecutan
iv.Fasa penamat
|
Murid akan dapat ;
1.melakukan kemahiran
dalam lari pecut mengikut fasa-fasa yang betul.
2.mengenalpasti
langkah-langkah keselamatan semasa melakukan larian.
|
NILAI
-
Yakin diri
-mencapai
kejayaan
-berlumba-lumba
|
1.Memanaskan badan
2.GERAK KERJA KELAS
- fasa permulaan, berlepas, pecutan dan penamat
3.GERAK KERJA KUMPULAN
-lumba lari pecut 100m
4.COOLING DOWN dan perbincangan tentang
kesilapan teknik larian.
|
||
15
|
16.04.2012
|
PJ
KEMAHIRAN SUKAN DAN REKREASI
|
OLAHRAGA
-
LONTAR
PELURU
|
Murid akan dapat ;
1.menerangkan gaya
lontaran yang dilakukan dengan betul.
2. melakukan gaya
lontaran yang sesuai dengan teknik yang betul dan melepasi had jarak.
3.mengetahui
peraturan asas melakukan lontaran.
|
NILAI
-yakin diri
-cuba jaya
-keselamatan
ABM
Shut-up
Bola sofbol
|
1.Memanaskan badan.
2.GERAK KERJA KELAS
-gaya berdiri, gelongsor selangkah dan gaya
putaran
-fasa persediaan, gelongsor, lontaran dan fasa
ikut lajak.
3.GERAK KERJA KUMPULAN
-lontar peluru bergilir-gilir
4.COOLING DOWN dan perbincangan keselamatan
melontar.
|
||
16
|
23.04.2012
|
PJ
KEMAHIRAN SUKAN DAN
REKREASI
|
SUKANTARA
OLAHRAGA
-
Lari
pecut
-
Lontar
peluru
-
Lompat
jauh
|
Murid akan dapat;
1. mengumpul mata
rumah sukan untuk Sukan Tahunan.
2. Penyertaan ramai
dalam olahraga sambil dapat melakukan aktiviti dengan teknik yang betul.
|
NILAI
-yakin diri
-cuba jaya
-tekun
-keselamatan
ABM
-carta
-model
|
1. MEMANASKAN BADAN
2. Pembahagian
mengikut rumah sukan
3. Aktiviti Sukan
tara
- larian 100m
- lontar peluru
-lompat jauh
4. Mencatat mata
5. Cooling
down
|
||
17
|
30.04.2012
|
PJ
KEMAHIRAN SUKAN DAN
REKREASI
|
SUKANTARA
OLAHRAGA
-
Lari
pecut
-
Lontar
peluru
-
Lompat
jauh
|
Murid akan dapat;
1. mengumpul mata
rumah sukan untuk Sukan Tahunan.
2. Penyertaan ramai
dalam olahraga sambil dapat melakukan aktiviti dengan teknik yang betul.
|
NILAI
-yakin diri
-cuba jaya
-tekun
-keselamatan
ABM
-carta
-model
|
1. MEMANASKAN BADAN
2. Pembahagian
mengikut rumah sukan
3. Aktiviti Sukan
tara
- larian 100m
- lontar peluru
-lompat jauh
4. Mencatat mata
5. Cooling
down
|
||
18
|
07.05.2012
|
PJ
KEMAHIRAN SUKAN DAN
REKREASI
|
PERMAINAN BOLA SEPAK
(pelajar lelaki)
|
Murid akan dapat
melakukan kemahiran bola sepak dalam permainan kecil dan sebagai aktiviti
riadah
|
NILAI
-tolak ansur
-Kerjasama
ABM
Bola sepak
Bola jaring
Gelong
skittle
|
1. MEMANASKANBADAN
2. PERLAWANAN BOLA
SEPAK ANTARA KELAS
3. COOLING
DOWN
|
||
PERMAINAN BOLA JARING
(pelajar perempuan)
|
Murid akan dapat
menguruskan pertandingan bola jaring dalam kumpulan kecil dan sebagai
aktiviti riadah
|
1. MEMANASKANBADAN
2. PERLAWANAN BOLA
JARING ANTARA KELAS
3. COOLING
DOWN
|
||||||
19
|
14.05.2012
|
PEPERIKSAAN
PERTENGAHAN TAHUN
|
||||||
20
|
21.05.2012
|
PEPERIKSAAN
PERTENGAHAN TAHUN
|
||||||
|
|
CUTI
SEMESTER PERTAMA 26.05.2012 HINGGA 10.06.2012
|
||||||
21
|
11.06.2012
|
PJ
KECERGASAN FIZIKAL
|
LATIHAN KECERGASAN
FIZIKAL
-
Latihan Fartlek
(speed
play)
|
Murid dapat;
1.melakukan aktiviti
latihan fartlek (pelbagai kelajuan) dengan betul dan sistematik serta dapat
mengamalkannya dalam aktiviti harian untuk mencapai kecergasan.
2.memahami prinsip
latihan dan boleh menyatakan definisi kecergasan fizikal dengan tepat dan
berkesan.
|
NILAI
-KBKK
-Cuba jaya
-keselamatan
ABM
-tali skipping
-bangku step up
-tilam gim
|
1.MEMANASKAN BADAN
-aktiviti regangan dan kelonggaran
2. GERAK KERJA KELAS
-LATIHAN FARTLEK
Dalam kawasan petak, dimulai dengan jogging – speed
– walking – speed
3. buat 2 set – rehat 2 minit – 2 set
4. Mengambil dan
mengira kadar nadi, perbincangan tentang kecergasan fizikal.
5. COOLING DOWN dan refleksi
|
||
22
|
18.06.2012
|
PJ
KECERGASAN FIZIKAL
|
LATIHAN KECERGASAN FIZIKAL
-Latihan daya Tahan Otot(DTO) dan kekuatan
otot(KO)
|
Murid akan dapat;
1.menyatakan konsep
DTO dan KO serta boleh melakukan aktiviti dengan teknik yang betul dan
selamat.
2. menjelaskan maksud
penguncupan isometrik dan mengenalpasti otot-otot yang terlibat dalam
aktiviti tersebut.
|
NILAI
-KBKK
-Cuba jaya
-Keselamatan
-Kesihatan
ABM
-bola
-skittle
-floor mate
|
1.MEMANASKAN BADAN
-aktiviti regangan dan kelonggaran
2. GERAK KERJA KELAS.
- calf raise, half squat, bicep curl dan tricep
extension.
- skipping, lompat berdiri
3. GERAK KERJA
KUMPULAN
Ulangan 2set rehat 5
minit setiap set
4.perbincangan
tentang komponen kecergasan fizikal.
|
||
23
|
25.06.2012
|
PJ
KEMAHIRAN SUKAN DAN REKREASI
|
PERMAINAN BOLA SEPAK
(pelajar lelaki)
|
Murid akan dapat
melakukan kemahiran bola sepak dalam permainan kecil dan sebagai aktiviti
riadah
|
NILAI
Semangat pasukan
-Kerjasama
ABM
Bola sepak
Bola jaring
Gelong
skittle
|
1. MEMANASKANBADAN
2. PERLAWANAN BOLA
SEPAK ANTARA KELAS
3. COOLING
DOWN
|
||
PERMAINAN BOLA JARING
(pelajar perempuan)
|
Murid akan dapat
menguruskan pertandingan bola jaring dalam kumpulan kecil dan sebagai
aktiviti riadah
|
1. MEMANASKANBADAN
2. PERLAWANAN BOLA
JARING ANTARA KELAS
3. COOLING
DOWN
|
||||||
24
|
02.07.2012
|
PJ
KEMAHIRAN SUKAN DAN REKREASI
|
PERMAINAN BOLA SEPAK
(pelajar lelaki)
|
Murid akan dapat
melakukan kemahiran bola sepak dalam permainan kecil dan sebagai aktiviti
riadah
|
NILAI
Semangat pasukan
-Kerjasama
ABM
Bola sepak
Bola jaring
Gelong
skittle
|
1. MEMANASKANBADAN
2. PERLAWANAN BOLA
SEPAK ANTARA KELAS
3. COOLING
DOWN
|
||
PERMAINAN BOLA JARING
(pelajar perempuan)
|
Murid akan dapat
menguruskan pertandingan bola jaring dalam kumpulan kecil dan sebagai
aktiviti riadah
|
1. MEMANASKANBADAN
2. PERLAWANAN BOLA
JARING ANTARA KELAS
3. COOLING
DOWN
|
||||||
25
|
09.07.2012
|
PK
GAYA HIDUP SIHAT
|
KONFLIKS DAN STRES
Konfliks menyebabkan
stres iaitu respons yang dihasilkan oleh tubuh apabila seseorang berhadapan
dengan tekanan
|
Murid akan dapat;
1.mengetahui punca
konflik dan stres serta tahu menanganinya.
2.mengenalpasti cara
pengurusan konfliks dan tres yang berkesan.
|
NILAI
Emosi
Rohani
Yakin diri
ABM
-carta
-model
|
1.SET INDUKSI
Guru mengemukakan tiga konfliks dan secara
sumbangsaran minta pelajar beri pendapat.
2.pelajar mencaatatkan apa konfliks yang
terdapat dalam diri pelajar dan perbincangan dalam kumpulan kecil.
3.gambarkan konflik dalam bentuk lukisan
|
||
26
|
16.07.2012
|
PK
KESELAMATAN PENGGUNA DAN PERTOLONGAN CEMAS
|
HAK PENGGUNA
Sebagai pengguna, kita mempunyai hak yang
dijamin oleh kerajaan.
|
Murid akan dapat
mengenalpasti Akta dan undang-undang pengguna serta mengetahui agensi yang
berkaitan dengan pengguna.
|
NILAI
Tekun
Usaha
ABM
-carta
-model
|
1.SET INDUKSI
Guru menerangkan
situasi membeli barangan yang rosak, minta respon dari pelajar.
3.Lakonan dan dialog
situasi di kedai atau pasar.
|
||
27
|
23.07.2012
|
PJ KESUKANAN
|
PENGURUSAN SUKAN
Pengurusan alatan sukan
Susun atur alatan sukan:
-
saiz
objek
-
bentuk
-
berat
|
Murid akan dapat;
1.membincangkan susun
atur alatan sukan yang sesuai.
2.memberi cadangan
pelan susun atur alatan sukan di sekolah.
|
NILAI
Kebersihan
Sistematik
ABM
-carta
-model
|
1.Mengenalpasti
alatan sukan dan permainan.
2.Menunjuk cara
pengurusan alatan sukan di sekolah.
3.Melukis pelan dan
merancang susun atur alatan sukan dalam stor.
|
||
28
|
30.07.2012
|
PJ KESUKANAN
|
PENGURUSAN SUKAN
Pengurusan alatan sukan
Susun atur alatan sukan:
-
saiz
objek
-
bentuk
-
berat
|
Murid akan dapat;
1.membincangkan susun
atur alatan sukan yang sesuai.
2.memberi cadangan
pelan susun atur alatan sukan di sekolah.
|
NILAI
Kebersihan
Sistematik
ABM
-carta
-model
|
1.Mengenalpasti
alatan sukan dan permainan.
2.Menunjuk cara
pengurusan alatan sukan di sekolah.
3.Melukis pelan dan
merancang susun atur alatan sukan dalam stor.
|
||
29
|
07.08.2012
|
PENILAIAN KURIKULUM DUA
|
||||||
30
|
13.08.2012
|
PJ
KEMAHIRAN SUKAN DAN REKREASI
|
PERMAINAN BOLA SEPAK
(pelajar lelaki)
|
Murid akan dapat melakukan
kemahiran bola sepak dalam permainan kecil dan sebagai aktiviti riadah
|
NILAI
-tolak ansur
-Kerjasama
ABM
Bola sepak
Bola jaring
Gelong
skittle
|
1. MEMANASKANBADAN
2. PERLAWANAN BOLA
SEPAK ANTARA KELAS
3. COOLING
DOWN
|
||
PERMAINAN BOLA JARING
(pelajar perempuan)
|
Murid akan dapat
menguruskan pertandingan bola jaring dalam kumpulan kecil dan sebagai
aktiviti riadah
|
1. MEMANASKANBADAN
2. PERLAWANAN BOLA
JARING ANTARA KELAS
3. COOLING
DOWN
|
||||||
|
|
CUTI PERTENGAHAN SEMESTER DUA MULAI 18.08.2012 HINGGA 26.08.2012
|
||||||
31
|
27.08.2012
|
PJ
KEMAHIRAN SUKAN DAN REKREASI
|
PERMAINAN
PING-PONG
Kemahiran
-
grip
-
pukulan
pepat
-
pukulan
kilas
-
servis
-
smesy
aspek-aspek keselamatan
|
Murid akan dapat;
1. melakukan grip,
pukulan pepat dan kilas dengan teknik yang betul dan tepat.
2. melakukan servis
dan smesy dengan teknik yang betul dan tepat .
|
NILAI
Tekun
Kerjasama
Kreatif
ABM
Bat dan bola
ping-pong
meja
|
1. MEMANASKAN BADAN
2. GERAK KERJA KELAS
- pegangan bat
(grip), pukulan pepat dan kilas
- servis dan smesy
3. GERAK KERJA
KUMPULAN
- latih tubi
kemahiran dalam kumpulan
4. PERMAINAN KECIL
Ping-pong 2 lawan 2
5.COOLING
DOWN dan
folio
|
||
32
|
03.09.2012
|
PJ
KEMAHIRAN SUKAN DAN REKREASI
|
PERMAINAN
-
PING-PONG
Kemahiran
-
grip
-
pukulan
pepat
-
pukulan
kilas
-
servis
-
smesy
aspek-aspek keselamatan
|
Murid akan dapat;
1. melakukan grip,
pukulan pepat dan kilas dengan teknik yang betul dan tepat.
2. melakukan servis
dan smesy dengan teknik yang betul dan tepat .
|
NILAI
Tekun
Kerjasama
Kreatif
ABM
Bat dan bola
ping-pong
meja
|
1. MEMANASKAN BADAN
2. GERAK KERJA KELAS
- pegangan bat
(grip), pukulan pepat dan kilas
- servis dan smesy
3. GERAK KERJA
KUMPULAN
- latih tubi
kemahiran dalam kumpulan
4. PERMAINAN KECIL
Ping-pong 2 lawan 2
|
||
33
|
10.09.2012
|
PJ
KEMAHIRAN SUKAN DAN REKREASI
|
PERMAINAN
-
PING-PONG
Kemahiran
-
grip
-
pukulan
pepat
-
pukulan
kilas
-
servis
-
smesy
aspek-aspek keselamatan
|
Murid akan dapat;
1. melakukan grip,
pukulan pepat dan kilas dengan teknik yang betul dan tepat.
2. melakukan servis
dan smesy dengan teknik yang betul dan tepat .
|
NILAI
Tekun
Kerjasama
Kreatif
ABM
Bat dan bola
ping-pong
meja
|
1. MEMANASKAN BADAN
2. GERAK KERJA KELAS
- pegangan bat
(grip), pukulan pepat dan kilas
- servis dan smesy
3. GERAK KERJA
KUMPULAN
- latih tubi
kemahiran dalam kumpulan
4. PERMAINAN KECIL
Ping-pong 2 lawan 2
|
||
34
|
18.09.2012
|
PJ
UJIAN KEMAHIRAN PERMAINAN
|
PERMAINAN
-
PING
PONG
|
Murid akan dapat
mengetahui tahap pencapaian kemahiran dalam permainan ini.
|
ABM
Bat dan bola
ping-pong
meja
|
1.MEMANASKAN BADAN
2.SESI UJIAN
KEMAHIRAN PERMAINAN PING PONG
Grip, pukulan pepat,pukulan kilas,servis, smesy
|
||
35
|
24.09.2012
|
PK
KESUKANAN
|
ETIKA SUKAN
Etika dalam sukan bermaksud panduan tingkah laku
atlit dan penonton yang terlibat dalam pertandingan atau permainan.
|
Murid akan dapat;
1.menyatakan beberapa
kesalahan yang melanggar undang-undang dan peraturan sukan dan permainan
2.menyatakan cara
mengatasi atau mengurangkan pelanggaran peraturan.
3.menyatakan cara
meningkatkan etika atlit dalam sukan dan permainan.
|
NILAI
Tekun
Rajin
Usaha
ABM
-carta
-model
|
1.Menyenaraikan kesalahan
yang melanggar undang-undang dan peraturan sukan dan permainan.
2.Membahaskan cara
mengatasi pelanggaran peraturan dalam sukan dan
permainan
3.Membincangkan cara
meningkat etika atlit dan penonton dalam sukan secara berkumpulan.
|
||
36
|
01.10.2012
|
PK
KESUKANAN
|
ISU-ISU DALAM SUKAN
-
Rasuah
-
Penggunaan
bahan terlarang
-
Amalan
yang tidak jujur
|
Murid akan dapat;
1.menyenaraikan
isu-isu dalam sukan
2.membincangkan
sekurang-kurangnya dua isu dalam sukan.
3.membuat penilaian
tentang satu isu sukan daripada keratan akhbar.
|
NILAI
Semangat
Sukan
ABM
-carta
-model
|
1.Menyediakan folio
individu berkaitan isu-isu sukan dan permainan.
2.Membincangkan
implikasi isu-isu ini dan membuat laporan berkaitannya.
3.mengulas laporan
berkaitan satu isu sukan semasa.
|
||
37
|
08.10.2012
|
PK
KESELAMATAN PENGGUNA DAN PERTOLONGAN CEMAS
|
PERTOLONGAN CEMAS
Prosedur dan
penilaian awal ke atas mangsa kemalangan atau pesakit yang tidak sedar akan
diri (unconscious).
Kecederaan dan Bantu mula:
|
Murid akan dapat;
1. menyatakan prinsip
dan prosedur pertolongan cemas DRABC
2. menerangkan cara
melakukan prosedur DRABC
3. menunjuk cara
prosedur pertolongan cemas DRABC dengan berkesan
|
NILAI
Tekun
Rajin
Usaha
ABM
-carta
-model
|
1.Tunjuk cara
2.Menyediakan folio
berkaitan dengan kecederaan dan Bantu mula
3.Menonton video.
Prinsip dan prosedur
DRABC
D – Danger (bahaya)
R – Response (gerak
balas)
A – Airways (laluan
pernafasan)
B – Breathing
(bernafas)
C – Circulation (edaran darah)
|
||
38
|
15.10.2012
|
PJ
KECERGASAN FIZIKAL
|
UJIAN SEGAK
|
Murid akan dapat;
1.mengetahui tahap kecergasan diri setelah
menjalani ujian SEGAK dengan betul dan berkesan
|
NILAI
-KBKK
-Cuba jaya
-Keselamatan
-Kesihatan
ABM
-bangku step up
-skittle
-floor mate
|
1.MEMANASKAN BADAN
-aktiviti regangan
dan kelonggaran
2.PENGIRAAN BMI
- ukur tinggi dan
timbang berat
3.UJIAN SEGAK
- step up ( 3 minit)
KNL 30s
- tekan tubi,
- bangkit tubi
- jangkauan melunjur
4. Mengira skor dan COOLING DOWN
|
||
39
|
22.10.2012
|
PJ
KECERGASAN FIZIKAL
|
UJIAN SEGAK
|
Murid akan dapat;
1.mengetahui tahap kecergasan diri setelah
menjalani ujian SEGAK dengan betul dan berkesan
|
NILAI
-KBKK
-Cuba jaya
-Keselamatan
-Kesihatan
ABM
-bangku step up
-skittle
-floor mate
|
1.MEMANASKAN BADAN
-aktiviti regangan
dan kelonggaran
2.PENGIRAAN BMI
- ukur tinggi dan timbang
berat
3.UJIAN SEGAK
- step up ( 3 minit)
KNL 30s
- tekan tubi
- bangkit tubi
- jangkauan melunjur
4.mengira skor dan COOLING DOWN
|
||
40
|
29.10.2012
|
PEPERIKSAAN AKHIR TAHUN
|
||||||
41
|
05.11.2012
|
PEPERIKSAAN AKHIR TAHUN
|
||||||
|
|
CUTI AKHIR TAHUN MULAI
10.11.2012 HINGGA 01.01.2013
|
||||||
Hak cipta asmutiroszilah@yahoo.com 2012.
assalam...mohon copy untuk membuat rujukan..terima kasih
ReplyDeleteassalamualaikum.. saya mohon copy untuk membuar rujukan.. terima kasih ye..
ReplyDeletemohon copy...
ReplyDelete